HİJYENİK ORTAM

SAĞLIKLI NESİLLER

Her şeyin başı sağlık ve sağlığımızın bizler için ziyadesiyle önemli olduğunun bilincinde hareket ederek okulumuzda sağlık odası bulundurulmakta ve alanında uzman okul hemşireleri ile çalışılmaktadır.

Yeterli donanıma sahip sağlık birimlerimizde, okul doktorumuz ve hemşiremizle koruyucu sağlık hizmeti kapsamında öğrencilerimizin her türlü sağlık sorunu ile yakından ilgilenilmektedir.

Hemşirelerimiz tarafından ilk muayenesi yapılan öğrencilerin velisine bilgi verilerek gerekli tıbbi tedavi uygulandıktan sonra bilgileri kayıt altında tutulmaktadır.

Okul kazaları ve akut gelişen hastalıklarda veli ile iletişim halinde öğrencinin hastanelere sevk ve yönlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimizin sağlıksal gelişimleri takip edilip gerektiğinde velilerimiz ve gerekli birimlerle iş birliği içinde çözümler üreterek gelişimleri desteklenmektedir.

Öğrencilerimizin en sık temas ettikleri alanlar başta olmak üzere, okulun bütün alanları en üst hijyenik koşullar çerçevesinde düzenli olarak temizlenmektedir.